НАУКОВА

 21 лютого 2024 року Кременецький краєзнавчий музей спільно з Кременецькою обласною гуманітарно-педагогічною академією (кафедра історії та методики навчання, кафедра педагогіки, дошкільної та початкової овсіти) провели науково-методичний семінар «Музей як засіб формування громадянської компетентності у здобувачів освіти України».

З вітальним словом до учасників звернулися проректор з стратегічного планування та наукової роботи КОГПА Микола Курач та директор ККМ Андрій Левчук.
Науково-практичний семінар зібрав аудиторію науковців та викладачі, які вже мають досвід і знання в обговорюваній темі й ознайомили з роботами своїх колег. Серед них: Любов Кравець, кандидат педагогічних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка; Олександр Булига, директор Рівненського обласного краєзнавчого музею; Оксана Каліщук, доктор історичних наук, професор Волинського національного університету імені Лесі Українки; Петро Мазур, кандидат медичних наук, директор Кременецького медичного фахового коледжу ім. Арсена Річинського; Ірина Скакальська, доктор історичних наук, професор Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка; Генріх Стронський, доктор історичних наук, професор; Галина Сеньківська, кандидат історичних наук; Олена Мороз кандидат філософських наук, доцент; краєзнавець, Василь Олійник; Леонід Кічатий директор та Юлія Мацюк, науковий співробітник відділу історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубно; Андрій Левчук, директор Кременецького краєзнавчого музею, Тетяна Тернова, старший науковий співробітник Кременецького краєзнавчого музею; студенти спеціальності Історія Ольга Венджинович та Софія Діхтярук. Провела тренінг з медіаграмотності та громадянської освіти Світлана Бульбенюк, кандидат політичних наук, професор Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана.












Метою семінару було дослідити роль музеїв у формуванні громадянської компетентності здобувачів освіти, обговорити методи і прийоми використання музеїв як навчального і виховного середовища, визначити перспективи і можливості інтеграції музейних засобів у навчальний процес.
Під час обговорення на науково-методичному семінарі дійшли висновку: подальша наукова робота в цій області є важливою для постійного удосконалення педагогічної практики, ефективне використання музейних ресурсів вимагає співпраці між навчальними закладами та музеями, тому потрібно залучати музеї як партнерів у навчальний процес. Залучати здобувачів освіти до активної діяльності під час відвідування музеїв для максимального засвоєння матеріалу.
Дякуємо всім доповідачам за активну участь та цікавий обмін ідеями. Бажаємо подальших успіхів у розвитку музейної педагогіки та формуванні громадянської компетентності здобувачів освіти в Україні.
Старший науковий співробітник Тетяна Тернова
Світлини Володимира Майорова.

Перший випуск збірника, який пропонується нині увазі читачів, містить матеріали науково-методичного семінару «МУЗЕЙ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ». Цей щорічний науково-методичний семінар, започаткований у 2024 році, присвячений важливій під час російсько-української війни проблематиці формування громадянської компетентності.
Події двох років широкомасштабної війни, розв’язаної росією проти України, внесли значні корективи в тематику наукових доповідей і висунули у центр обговорення на семінарі принципово нові завдання, що постали нині перед вітчизняною педагогікою та музейною справою щодо формування громадянської компетентності. У виданні визначено вплив засобів музейної педагогіки на формування професійних якостей майбутніх вчителів.
Модернізація освіти в Україні та зростання ролі музеїв в нашому суспільстві викликали потребу в новому розумінні та оцінці нашої культурної спадщини. Тепер важко уявити собі навчання або дозвілля без участі музеїв. Це також означає, що учні, студенти та фахівці повинні бути добре ознайомлені з музейною справою та особливостями соціокультурної та громадянської освіти, яку вони надають. Матеріали семінару зможуть використовувати у своїй роботі як працівники музеїв, так й освітяни.
Видається за рішенням науково-методичної ради Кременецького краєзнавчого музею (протокол № 3 від 10 травня 2024)

Збірник матеріалів за 2024 рік Першого науково-методичного семінару «МУЗЕЙ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ» можна завантажити за ланкою:

Немає коментарів:

Дописати коментар